E-pasta izvēle

Vārdu salikumu “e-pasta izvēle” var saprast dažādi – vai nu e-pasta pakalpojumu sniedzēja izvēle, vai e-pasta adreses nosaukuma izvēle. Otro jautājumu atrisināsim tagad. Ja jums ir vairāk nekā 18 gadu, izveidojiet e-pastu, kas sastāv no jūsu vārda un uzvārda, jo “Sanitux1992@gmail.com” var atstāt graujošu iespaidu uz, piemēram, pasniedzējiem vai potenciālajiem darbadevējiem. Savukārt e-pasta pakalpojumu sniedzēju izvēle var būt nedaudz grūtāka, tādēļ apskatīsim Latvijā populārākos e-pasta nodrošinātājus.

E-pasta pakalpojumu sniedzēji

Gmail logo from wikipedia

  • Gmail – Google piedāvātā e-pasta kastīte. 15 gigabaiti bezmaksas datu glabāšanas (sadalīti pa galvenajiem Google pakalpojumiem. Vienota piekļuve Google pakalpojumiem ar e-pasta adresi. E-pasta adrese “vārds@gmail.com”. Ērts interneta klients, ko viegli salāgot ar, piemēram, Mozilla Thunderbird vai citiem darbvirsmas e-pasta klientiem.
  • Inbox – 20 gigabaiti bezmaksas datu. Populārākā e-pastkastīte Latvijā. Adrese “vārds@inbox.lv”. Viegli izmantojams interfeiss, ērta piekļuve citiem Inbox.lv pakalpojumiem.
  • Outlook (bijušais Hotmail) – Microsoft piedāvātā e-pasta kastīte. 5 gigabaiti bezmaksas datu. Vienota piekļuve Microsoft pakalpojumiem. Vairākas e-pasta adreses: vārds@outlook.com, @hotmail.com un @outlook.lv.

Tas, kuru e-pasta kastīti izmantot, nav atkarīgs tikai no tā, kurš piedāvā lielāko pastkastīti. Piemēram, Yahoo e-pasts piedāvā 1 terabaitu (!!!) bezmaksas datu glabāšanas, taču to ir tik neērti izmantot (un tas ir tik reti sastopams), ka izvēlējāmies to šajā topā neiekļaut. Galvenokārt saistoši būs pakalpojumi, kurus izmantojat. Ja jums ir viedtālrunis ar Microsoft operētājsistēmu, kā arī izmantojat šīs kompānijas sniegtos pakalpojumus, laba izvēle būs Outlook. Savukārt ja izmantojat Google dokumentus un datu glabāšanu (Drive), tad labāk izvēlēties Gmail pastkastīti. Ja neuztrauc ne viena, ne otra pakalpojumi, bet gribas saglabāt spēlēs iegūtos rezultātus, Inbox e-pasts palīdzēs darīt to un vēl daudz ko citu.

Vārdu sakot, pasaulē, kurā ir arvien vairāk un vairāk dažādu lietotņu (aplikāciju), programmu, pakalpojumu un citu lietu, vislabāk izvēlēties to pasta kastīti, kura ļaus jums ērtāk izmantot citus servisus. Pastkastītes izmērs tiešām vairs nav no svara – ja atceraties Apollo e-pastu, kurā kādreiz bija veseli 10 megabaiti bezmaksas datu glabāšanas, tad saprotams, kāpēc pastkastītes limits, kas mērāms gigabaitos, vairs nevienu neuztrauc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *