Cik maksā kredīts?

Naudas kredītsAizņemoties naudu, ikviens rēķinās ar to, ka kas šis nav bezmaksas pakalpojums un par aizdevuma izsniegšanu un izmantošanu būs jāmaksā, taču, kā noskaidrot, cik maksā kredīts un kā aizņemties lētāk?

Maksa par kredītu jeb kredīta cena ir atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, aizdevēja cenu politikas, kredīta atmaksa termiņa garuma, aizdevuma lieluma, kā arī nodrošinājuma nepieciešamības kredīta saņemšanai.

Ātrākais un vienkāršākais veids, kā salīdzināt vairāku aizdevēju piedāvājumu cenas, ir salīdzinot piedāvājumos norādītās gada procentu likmes (GPL). Gada procentu likme ir no aizdevuma summas, procentos izteikta maksa par aizdevumu vienam aizdevuma izmantošana gadam. Ar GPL palīdzību iespējams salīdzināt arī īstermiņa aizdevumus. Kuru atmaksas termiņš ir īsāks par vienu gadu, taču, lai sapratu reālo aizdevuma cenu, būtu jāskatās komisijas maksas par aizdevumu izsniegšanu konkrētajam aizdevuma atmaksas termiņam.

Noformējot aizdevumu, kuram tiek prasīts nodrošinājums jeb ķīla, būtu jāņem vērā, ka varētu rasties papildus izmaksas par ķīlas vērtēšanu un papildus administratīvie izdevumi, kas sadārdzina kopēju aizdevuma cenu, līdz ar to ir svarīgi apzināt visas ar aizdevumu un tā noformēšanu saistītās izmaksas. Daži aizdevēji šīs papildizmaksas jau ir iekļāvuši aizdevuma procentu maksā un ļauj tās apmaksāt pakāpeniski, tādejādi neradot ielu finansiālo slogu aizdevuma noformēšanas brīdī.

Kredīta maksu iespējams samazināt izmantojot dažāda veida atlaides un akcijas, kuras periodiski piedāvā vairāki aizdevēji.

Pirmais kredīts bez procentiem

Pieteikties

Vairāki īstermiņa kredītu izsniedzēji piedāvā saņemt pirmo aizdevumu pa brīvu, kā rezultātā aizdevuma ņēmējam nav jāmaksā komisijas vai procentu maksa, un aizdevuma atmaksas termiņam beidzoties, jāatmaksā tieši tik liela naudas summa, cik tas aizņēmās. Tā kā īstermiņa aizdevumu piedāvājumu klāsts ir visai plašs, aizņemties bez maksas, izmantojot dažādu aizdevēju pakalpojumus ,iespējams, vairāk kārt.

Kā pieteikties kredītam?

Kad esi izvēlējies piemērotāko aizdevuma veidu un atradis labāko kredītdevēju:

  • Reģistrējies tā mājaslapā. To var izdarīt jebkurā diennakts laikā un tas prasīs vien dažas minūtes;
  • Jāņem vērā, ka tiek prasīta arī reģistrācijas maksa, kas visbiežāk ir 0,01 eiro – tas nepieciešams drošības nolūkos, lai aizdevējs varētu pārliecināties par kredītņēmēja norādīto datu precizitāti. Pozitīva lēmuma gadījumā aizdevējs kredītu pārskaitīs uz to bankas kontu, no kura tika veikta reģistrācijas maksa;
  • Kad esi reģistrējies un veicis pārskaitījumu, atzīmē sev vēlamo aizdevuma summu un atmaksas termiņu. Ja pieteikumu aizpildīsi aizdevēja darba laikā, tas tiks izskatīts vien dažu minūšu laikā;
  • Ja lēmums būs pozitīvs, arī vēlamo naudas summu saņemsi jau pavisam drīz. Lielākā daļa aizdevēju kredīta piešķiršanu sola 10 līdz 15 minūšu laikā.

Pieteikties

Dažāda veida akcijas un atvieglojumi atrodami arī ilgtermiņa aizdevumu piedāvājumos. Noformējot aizdevumu, kura atmaksa termiņš ir vairāki gadi vai pat gadu desmiti, pat vienu procentu zemāka procentu maska, gala rezultātā rada ievērojamu naudas ietaupījumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *