Ceļvedis jauna ledusskapja meklētājiem: kas jāņem vērā pirms tā iegādes?

Ledusskapji

Foto: Shutterstock.com

Ieejot sadzīves tehnikas veikalā, parasti redzami ledusskapji vairākās rindās, nemaz nerunājot par internetveikaliem, kur modeļu skaits mēdz sasniegt trīsciparu skaitli. Kā šajā piedāvājumā neapjukt un izvēlēties tieši Tavai virtuvei piemērotāko ledusskapi? Atliek vien izlasīt šo rakstu, lai to noskaidrotu!

Izvēlies ledusskapi ar piemērotu ietilpību un izmēru

Lai ledusskapī varētu salikt visu nepieciešamo, svarīgi, lai tā tilpums ir pietiekoši liels. Cilvēkam, kurš dzīvo viens pats, var pietikt arī ar nelielu ledusskapi, kas ir veļas mazgājamās mašīnas izmērā un ar tilpumu līdz 100 litriem, savukārt pārim vai nelielai ģimenei piemērotāks būs ledusskapis, kura ietilpība sasniedz 200 līdz 350 litrus. Kuplākām ģimenēm (5 un vairāk cilvēkiem) pieejami arī lielāki Side-by-Side ledusskapji. Protams, ieteicamais tilpums atkarīgs arī no tā, cik daudz pārtikas ledusskapī parasti tiek uzglabāts. Varbūt labāk nopirkt pēc iespējas lielāku ledusskapi, lai tajā vienmēr būtu vieta? Nē, jo ledusskapis darbojas optimāli, ja tas ir par 60-90% aizpildīts.

Ledusskapji

Foto: Shutterstock.com

Savukārt runājot par izmēru, primāri jāņem vērā tas, kur ledusskapis tiks novietots, taču nozīme ir arī ledusskapja augstumam. Izvēloties zemu ledusskapi, pēc ēdiena vienmēr nāksies pieliekties, savukārt augstāka ledusskapja augšējie plaukti būs grūti aizsniedzami bērniem un cilvēkiem ar nelielu augumu.

Tipi – daudz un dažādi

Paši mazākie ledusskapji ir ar vienām durvīm un kameru, kurā dažkārt ir arī pavisam neliela saldētava – šāds risinājums piemērots vasarnīcās, kā arī gadījumos, ja pārsvarā maltītes tiek ieturētas ārpus mājām. Lielākajā daļā mājsaimniecību atrodams ledusskapis ar divām kamerām – ledusskapja un saldētavas. Saldētava var atrasties vai nu augšpusē, vai apakšā; otrais variants ir ērtāks no tā viedokļa, ka pēc ledusskapī esošās pārtikas nevajadzēs pieliekties, turklāt parasti šādu ledusskapju saldētavas ietilpība ir lielāka. Savukārt, ja nepieciešams īpaši liels ledusskapis, jāmeklē jau pieminētais Side-by-Side modelis – tam mēdz būt divas, trīs vai pat četras durvis ar atsevišķām ledusskapja kamerām.

Vēl viena opcija – iebūvētais ledusskapis. Iebūvēta sadzīves tehnika palīdz radīt elegantu virtuves dizainu, jo visas ierīces ir “paslēpušās” aiz vienota stila apdares. Taču jārēķinās, ka iebūvētu sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, ir grūtāk kopt, kā arī tie mēdz būt dārgāki.

Trokšņu līmenis: katram sava komforta zona

Tas, cik skaļš būs ledusskapis, neietekmēs tā darbību, taču Tavu un pārējo ģimenes locekļu komfortu gan. Klusāk uzvedas ledusskapis, kuram ir digitālais kompresors (tie praktiski nekad nepārsniedz 40 decibelu (dB) līmeni). Atceries – jo vairāk decibelu, jo skaļāka būs ierīce. Izmērīt skaļumu mājas apstākļos nebūs iespējams, taču, lai saprastu, cik skaļš ledusskapis Tev būtu piemērots, vari internetā atrast pašreizējā ledusskapja trokšņu līmeni.

A+++ klases ledusskapji palīdzēs ietaupīt

Jau minējām, ka svarīgi izvēlēties piemērota izmēra ledusskapi, jo pustukša ierīce patērēs vairāk elektrību. Taču ļoti būtisks parametrs ir arī elektroenerģijas klase, kas tiek norādītā skalā no A+++ (taupīgākā) līdz G (“ēdelīgākā”). Atšķirība starp A+++ un A klases ledusskapi jau sasniedz aptuveni 30%, nemaz nerunājot par zemākas klases ledusskapjiem.

Starp citu, lielākajai daļai ledusskapju tiek norādīts arī vidējais elektroenerģijas patēriņš gadā, kas vēl precīzāk ļauj saprast, ar cik lieliem izdevumiem jārēķinās.

No frost funkcija atvieglo ledusskapja kopšanu

Ja ledusskapja specifikācijā redzi vārdu salikumu Frost free vai No frost, zini, ka tajā neradīsies sarma un apledojums, līdz ar to ledusskapi laiku pa laikam nevajadzēs manuāli atkausēt. Šī funkcija var būt gan saldētavai vai ledusskapja nodalījumam atsevišķi, gan visam ledusskapim kopumā.

Antibakteriāls pārklājums un ogles filtri rūpējas par ledusskapja mikroklimatu

Pārtikas produkti ledusskapjos mēdz sabojāties un nelāgi smakot, un tam pie vainas parasti ir dažādu baktēriju savairošanās. Šāda iespējamība ir daudz mazāka ledusskapjos, kuriem ir antibakteriāls pārklājums (lielākoties – no sudraba joniem). Ogles filtri savukārt gaisa cirkulēšanas laikā palīdz atbrīvoties no nepatīkamiem aromātiem.

Ja esi ledusskapja meklējumos, cerams, ka šajā rakstā minētais Tev palīdzēs pieņemt pareizo izvēli. Taču, ja vēlies iegūt vēl vairāk informācijas, mums ir laba ziņa – Vivus.lv blogā atrodams raksts “Seši aspekti, kam noteikti jāpievērš uzmanība, izvēloties sadzīves tehniku”!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *