Bez maksas palīdzēs sakārtot ieilgušas finanšu problēmas

Finansējums, finansesPavisam nesen izskanējis Latvijas komercbanku asociācijas aicinājums, kas adresēts visiem iedzīvotājiem, kuriem ir palikušas nesakārtotas kredītsaistības, sazināties ar konsultāciju un mediācijas centru, kas bez maksas piedāvā palīdzību ieilgušu un sarežģītu finanšu problēmu risināšanā. Šis aicinājums īpaši vērsts uz ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, kas vairoties no problēmām devušies prom no valsts.

Konsultāciju un meditācijas centra apkopoti dati liecina, ka visbiežāk pēc palīdzības vēršas tieši kredītu galvotāji, kas dažādu iemeslu dēļ kļuvuši atbildīgi par otras personas noformēto aizdevumu. Tāpat pēc palīdzības vērsušies arī kredītu ņēmēji, kuru problēmas izraisījusi ienākumu samazināšanās vai bezdarbs, kā arī paša kredītņēmēja vai viņa ģimenes locekļa gūta trauma, slimība vai laulības šķiršana, kuras rezultātā kāda no pusēm atsakās veikt kredīta atmaksu.

KMC speciāliste atklāj, ka katra cilvēka situācija ir individuāla un individuāli ir arī iemesli, kādēļ šī situācija radusies, taču tās visas samilzt un kļūst šķietami neatrisināmas brīdi, kad par to esamību netiek informēti aizdevēji, un tiek ignorēti to aicinājumi uz tikšanos. Speciāliste, daloties pārdomās, uzsver, ka bieži vien tiek pieņemti pārsteidzīgi lēmumi, kas rada negatīvas sekas, kaut arī daudzas problēmas būtu risināmas vienkārši pakonsultējoties ar konkrētās jomas profesionāļiem.

Nepilna gada laikā Konsultāciju un mediācijas centrā izdevies sniegt atbalstu jau 429 klientiem, kuriem bijušas problēmas ar kredītsaistību kārtošanu. Katra cilvēka gadījums tiek izvērtēts individuāli, līdz ar to individuāli tiek meklēts arī atbilstošākais problēmas risinājums. Vienkāršākos gadījumos speciālists sniedz objektīvu situācijas vērtējumu un konsultāciju tās risināšanai, kā arī palīdz izveidot vai atjaunot kontaktu ar banku, taču sarežģītākos gadījumos, tiek piesaistīti papildus eksperti, kas padziļināti vērtē situāciju un kalpo kā sarunu vedēji starp banku un klientu. Latvijas komercbanku asociācija, savā aicinājumā īpaši uzsver, ka šis pakalpojums ir bez maksas jebkuras bankas klientiem un to var izmantot ikviens, kuru šāda veida problēmas skārušas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *