Ātro kredītu krāpnieki

Sabiedrības redzeslokā palaikam nonāk cilvēki, kas krāpušies, ar svešiem personas datiem noformējot kredītus un pēc tam “nozūdot ar galiem”. Palaikam šie gadījumi ir pavisam nelāgi, taču palaikam tie ir kuriozi, it sevišķi ņemot vērā, ka apkrāptajiem tomēr tiek atgriezta nauda un visi (izņemot noziedzniekus) beigās ir laimīgi. Prezentējam trīs interesantākos gadījumus, kuros krāpnieki paņēmuši uz sveša vārda ātros kredītus, izvilinot no upuriem personas datus.

Bilde

Vientuļais darbonis

2013. gadā viens no lielākajiem šāda veida krāpniekiem – tika notiesāts uz 2,5 gadiem par vairāk nekā 10 000 eiro izkrāpšanu ātro kredītu uzņēmumiem. Tiesa uzdeva viņam atmaksāt ātro kredītu uzņēmumiem zaudējumus. Pats krāpšanas process bija vienkāršs – piesolot iespēju nopelnīt naudu vai sameklēt darbu, krāpnieks ieguva pieeju upuru internetbankas datiem un, izmantojot nelegāli iegūtos datus, paņēma kredītus, kurus, protams, neatmaksāja. Tas, protams, nav smieklīgi, taču ļoti tieši izgaismo pašu shēmu, kā arī metodes, kuras krāpnieki izmanto, un sodus, kurus viņi var saņemt.

Jaunais uzņēmējs

Kāds Priekulē dzimis jaunietis (1993. gada izlaiduma) saņēmis piekļuvi citas personas internetbankai un paņēmis ātro kredītu. Policija viņam ātri vien sadzina pēdas.

Kāpēc tas ir smieklīgi?

Tāpēc, ka jaunietis naudu pārskaitīja uz savu kontu. Tas nozīmē, ka ne tikai viņa upurim, bet jebkuram citam (piemēram, policijai) uzreiz bija skaidrs, kurš ir pie vainas. Visticamāk, ka uz savu kontu viņš naudu pārskaitīja lielas vilšanās dēļ – ar internetbankas datiem vien nav iespējams izņemt naudu no bankomāta vai bankas.

Neveiksmīga nakts

2015. gada janvārī Apē policijā tika saņemts zvans par zagtu mašīnu. Atbraucot policijai, noskaidrojās, ka zvanītāja tēvam piederošo mašīnu bija pārvietojis pats tēvs. Policija noformēja protokolu, un te nu zvanītājs iekrita, nosaucot neeksistējošas personas datus. Kad tika noskaidrota zvanītāja īstā identitāte, izrādījās, ka viņš tālajā 2013. gadā ir noformējis kredītu uz kādas sievietes vārda, tā piesavinoties 700 eiro.

Kāpēc tas ir smieklīgi?

Tāpēc, ka, visticamāk, mašīnu pārvietojis bija dusmīgs tēvs, savukārt dēls nedaudz aizmirsās (ka ir meklēšanā) un bailēs pasauca policiju. Un tā viņš stindzinošajā aukstumā gaida, gaida, gaida, līdz atceras notikumu pirms diviem gadiem, vai varbūt nemaz nedomā, ka policija gribēs noskaidrot viņa paša identitāti, un policija, kā jau mēs zinām… Protams, tāpat kā 2. gadījumā, jācer, ka krāpnieki, ja viņi tika notiesāti ar cietumsodu, izcietīs to nosacīti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *