Ātrie kredīti – vai ātrs ceļš pie problēmām?

Ātrie kredīti, zināmi arī kā SMS kredīti, ir īstermiņa kredīti, kurus izsniedz bez galvojuma, apmaiņā pret personas datiem. Tā kā tie aizdevējiem saistās ar palielinātu risku, ātros kredītus parasti izsniedz nevis bankas (kaut arī dažas bankas piedāvā overdraftu – līdzīgu pakalpojumu), bet gan privāti kreditori.

Latvijā ātrie kredīti ir ar sliktu slavu. Jau tā nelabvēlīgo viedokli par ātro kredītu sniedzējiem vēl groteskāku padara tautā ceļojošie stāsti par parādu piedzinējiem, kas baida parādnieku bērnus un sievas, un beigu beigās piespiež nelaimīgo kredīta ņēmēju atvienot telefonu, jo nepaiet neviena nakts, kurā nezvana parādu piedzinējs.

Tomēr palūkosimies uz ātrajiem kredītiem nedaudz racionālāk — kādas tad būtu problēmas, kuras visbiežāk rodas ātro kredītu ņēmējiem?

  • Nespēja atdot parādu.
  • Parāda atdošana piespiež kredīta ņēmējam paņemt vēl vienu kredītu.
  • Parādu piedzinēji izposta dzīvi.

Skaidrs, ka cēlonis tam, ka kāds nevar atdot parādu, ir viens: slikta budžeta plānošana. Bet neaizmirsīsim, ka pagale nedeg viena, t.i., ne tikai kredītu ņēmēji ir pie vainas.

Bez šaubām, ir gadījumi, kad ātrie kredīti var būt nepieciešami, taču šādi bezizejas gadījumi vidēji cilvēka dzīvē būtu jāskaita ar pirkstiem, nevis tā, kā pie mums bieži notiek – pierakstu grāmatiņā, un varbūt pat ne vienā vien. Atceries, ka aizņemties ātro kredītu internetā ar izdevīgiem nosacījumiem, lai dzēstu citus ātros kredītus – Tas ir pilnīgi garām, jo radīs vēl lielākas problēmas ar naudas atmaksu.

Kam domāti ātrie kredīti?

ZUZ.lv ātrie kredīti

Tas ir ļoti labs risinājums, ja radušās īslaicīgas finansiālas problēmas. Ja Tu jau labu laiku dzīvo bez naudas un skaidri nezini, kad Tavas naudas problēmas beigsies, tad ātrie kredīti nav domāti Tev. Ja aizņemsies atbildīgi, tad ātrie kredīti ir piemēroti arī Tev. Izvēlies aizdevēju, kurš piedāvā pagarināt atmaksas termiņu, jo tas arī var būt labs palīgs, lai nesabojātu attiecības ar aizdevēju un nenonāktu melnajos sarakstos, kas liedz saņemt ātro kredītu, bankas kredītu, līzingu un tamlīdzīgas lietas.

Izdevīgs kredīts

Pirmais kredīts bez maksas vai kredīts, kas dod iespēju atmaksāt mazāk, kā aizņēmies – ļoti, ļoti izdevīgs kredīts ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem. Aizņemoties pirmo reizi, atmaksā tik, cik paņēmi (bez procentiem, bez ķīlas, bez galvojuma, bez paskaidrojumiem). Jāpiebilst arī tas, ka pirmais kredīts bez maksas nenozīmē, ka nauda nebūs jāatmaksā. Tas nozīmē, ka Jums būs jāatmaksā tā pati summa, kuru aizņēmāties. Arī pirmo kredītu bez maksas vajag aizņemties pārdomāti, lai nerastos problēmas ar naudas atgriešanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *