Ātrais kredīts – patiesība un meli

Ātro kredītu sniedzēji piedzīvoja īstenu uzplaukumu “treknajos gados”, taču arī vispasaules finanšu krīze, šķiet, nav darījusi galu firmām, kas specializējas īstermiņa aizdevumu sniegšanā. Tāpēc par šīm firmām ir izplatījušies dažādi nostāsti, gan patiesi, gan daļēji patiesi, gan pilnīgi absurdi. Šajā rakstā mēģināsim rast kopsakaru tautā klejojošajām patiesībām un nepatiesībām par ātro kredītu sniedzējiem.

Ātro kredītu firmas ir “pagrīdes kantori” un darīs visu, lai atgūtu savu naudu.

Jā un nē. Viss ir atkarīgs no tā, vai kredīta sniedzējam ir līgumi ar parādu piedzinējiem – pašas firmas ar to nodarbojas ļoti reti. Parādsaistības, ja tās ir lielas, arī tiek pārdotas (šādu procesu apzīmē ar vārdu “cesija”). Protams, ka ātro kredītu firmas darīs visu, lai atgūtu savu naudu, bet reti būs tieši iejauktas šajā procesā. Par šādu aizdevēju šaubīgo aizmuguri, tiesa, īsti vairs nav vērts runāt, kopš valsts ieviesa vienreizēju nodokli LS 50000 apmērā īstermiņa aizdevumu firmas dibināšanai – visi tagadējie kredītu sniedzēji ir nopietnas firmas, nevis trīs cilvēki 4×4 istabiņā ar interneta pieslēgumu. Latvijas aizdevējiem ir speciālas atļaujas jeb licences. Licence pieejama katra aizdevēja mājas lapā (SMScredit.lv aizdevēja  licence, ViaSMS aizdevēja licence). Ja Tavs izvēlētais aizdevējs nevar uzrādīt šādu licenci, tad izvēlies citu aizdevēju.

Ātrais kredīts ir visvieglākais veids, kā ātri iegūt naudu.

Nē, jo naudu neiegūstat, tikai aizņematies, bet to daudzi aizmirst. Taču tā ir taisnība, ka ātro kredītu iespējams iegūt aptuveni 20 minūšu laikā, ja aizņematies aizdevēja darba laikā.

Ātrajiem kredītiem ir milzīgi procentu maksājumi.

Pēdējā laikā, tā kā iedzīvotāji sāk vairāk sekot savam maciņam, arī ātro kredītu sniedzēji ir pielāgojušies, piemēram, sniedzot pirmos aizdevumus bez procentu maksājumiem – ja aizņematies laikus, protams -, kā arī padarot procentu maksājumus daudz caurskatāmākus. Taču procentu maksājumi nenoliedzami ir lieli, taču diez vai tos var objektīvi salīdzināt ar, piemēram, bankas sniegtajiem kredītiem, jo par ātrumu ir jāmaksā. Ātrais kredīts ir īstermiņa risinājums! Ja Tev vajag kredītu uz ilgāku laiku, tad aizņemies bankā.

Raksta sākumā norādījām, ka ātro kredītu sniedzējiem labi klājas visos laikos. Tāpēc var secināt, ātrais kredīts ir sava veida psiholoģisks aplis vidējajam patērētājam, gandrīz vai koks ar diviem galiem – ja ar naudu neiet švaki, tad kāpēc kaut ko nenopirkt par naudu, kura būs rīt? Bet, ja ar līdzekļiem ir kā ir, tad kāpēc neaizņemties, jo atdot taču tāpat kaut kā varēs, vai ne? Patiesība, šķiet, ir pa vidu – aizņemties var, un aizņemties var arī no ātro kredītu sniedzējiem, taču tas vienmēr jādara rūpīgi izvērtējot savas iespējas šos kredītus atmaksāt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *