Ātrais kredīts mazās summās: kāpēc ne?

Bieži gan studenti, gan mazas algas saņemoši iedzīvotāji aizņemas ātro kredītu mazās summās. Patiesi, kaut arī ātros kredītus izsniedz summā līdz 500 eiro un vairāk, iedzīvotāji visbiežāk aizņemas summā līdz 100 eiro. Arī Ekonomikas Ministrija likumā, kurš ierobežo ātro kredītu procentu likmes līdz 100% gadā, ir noteikusi, ka šis ierobežojums neattieksies uz summām līdz 100 eiro. Tātad – pat valsts apzinās, ka ātrie kredīti bieži ir nepieciešami. Taču tad, kad aizņemamies mazākās summās, bieži vien esam neuzmanīgi.

Kādēļ neaizņemties mazākas summas?

500 eiroProtams, ja esat izlēmis aizņemties, zināt, kad varēsit ātro kredītu atdot, kā arī esat pārliecināts, ka to vajag – droši, aizņemieties! Un tomēr – dažās situācijās vajadzētu padomāt, kad noderēs ātrais kredīts un kad labāk sakost zobus un aizņemties no draugiem vai radiem.

Aizņemoties mazas summas, ļoti viegli sākt ātro kredītu uzskatīt par pašsaprotamu ikmēneša sastāvdaļu, jo, piemēram, aizņemoties vienu mēnesi  70 eiro, jo ir radies iztrūkums, to atmaksāsim ar nākamā mēneša algu, bet netaupot būsim spiesti atkal paņemt 70 eiro, taču šoreiz jau tie būs ar procentiem. Tas ir, mazas summas var vai nu pēkšņi kļūt lielākas, ja nesavelk jostu un neatmaksā kredītu laikā, vai arī “vilkties līdzi” katra mēneša algai.

Vēl viens svarīgs iemesls, kādēļ neaizņemties ātro kredītu, ir tas, ka banka, ieraugot, ka esat ņēmis ātro kredītu (pat ja tam bija ļoti labi iemesli, pat ja to atmaksājāt un novērsāt iztrūkumu, prātīgi tērējot nākamo algu), jums var ar lielu ticamību neizsniegt, piemēram, hipotekāro kredītu vai ko citu.

Vārdu sakot, arī mazas summas ir svarīgas. Aizņemoties lielu naudas summu, cilvēki nodarbojas ar ilgu plānošanu, izsver visus par/pret; mazas naudas summas, protams, ir vieglāk atdodamas, taču, uzskatot naudu par vienmēr pieejamu, cilvēki nereti aizmirst plānot arī šo mazo naudas summu atdošanu u.c. lietas. Iesakām vienmēr izvērtēt, vai aizdevums tiešām nepieciešams, un vēlam jums veiksmīgas finanses.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *