Ātrais kredīts, lombards vai overdrafts?

Ātrais kredīts varbūt nav tas izdevīgākais kredīta veids, ja piemēro gada procentu likmes. Toties tas ir gana labs, ja to salīdzina ar citiem īstermiņa kredītiem. Šajā rakstā apskatīsim procentu likmes izplatītākajiem īstermiņa aizdevumiem – mantu ieķīlāšanai lombardos, ātrajam kredītam, kā arī bankās piedāvātajam overdrafta pakalpojumam.

Gan izmantojot mantu ieķīlāšanas pakalpojumus, gan bankās lietojot overdrafta pakalpojumus, par pirmo izmantošanas reizi (overdraftam – par noformēšanu) būs jāmaksā, bet ātrajiem kredītiem pirmais aizdevums ir pieejams bez procentiem. Tāpēc principā ātrais kredīts ir visizdevīgākais kredīta veids, kas pašlaik pieejams Latvijā, vismaz ja izmantojat to gudri.

Pieteikt pirmo kredītu bez procentiem

Pieteikt pirmo kredītu bez maksas

Gada procentu likmes – izdevīgākais ir overdrafts

Ātrajiem kredītiem un lombardiem ir samērā līdzīgas gada procentu likmes. Šajā aspektā overdrafts konkurentus atstāj krietni vien iepakaļ. Ātro kredītu GPL Latvijā svārstās no 100-300 % (8-25 procentiem mēnesī), bet lombardiem no 200-288 procentiem gadā (18-24 procentiem mēnesī). Overdrafta gada procentu likmes svārstās no 18-30 procentiem gadā.

Šeit gan jāpiebilst, ka overdrafta noformēšana ir maksas pakalpojums. Tā noformēšana maksā no 7 līdz 30 eiro. Bez tam, dažās bankās papildus jāmaksā arī par neizmantoto overdraftu, tāpēc vismaz pārskatiet līgumu, ja nevēlaties bez kāda loģiska iemesla zaudēt naudu.

Drošākais no trijiem kredīta veidiem

Drošākais aizdevums noteikti būs no lombarda, ja vismaz domās esat gatavs šķirties no ieķīlātās mantas. Overdrafts principā ir kredīts pret algu, tāpēc drošības jautājumi tam atkrīt. Izmantojot ātro kredītu, šķiet, ir lielākās iespējas iekulties ziepēs ar parādu piedzinējiem, bet tas, protams, tikai tad, ja plānojat aizdevumu neatmaksāt.

Izdevīgākais aizdevums

Izdevīgākais aizdevums, šķiet, ir un paliek overdrafts – vismaz ja plānojat to izmantot vairāk nekā vienu reizi. Vienreizējam aizdevumam visizdevīgākais ir ātrais kredīts, bet lombards ir labs tādā ziņā, ka principā varat preci ātri pārdot, tikt pie naudas un, ja netaisaties to atmaksāt, par to aizmirst.

Katram aizdevuma veidam ir savi plusi un mīnusi – overdraftam galvenie trūkumi noformēšanas izmaksas un formalitāšu kārtošana, ātrajam kredītam drošības trūkums, bet lombardam augstie procenti.

Tas, kādu kredītu ņemt, lielā mērā ir atkarīgs no jūsu situācijas. Ja esat iekūlies īstermiņa finanšu problēmās, un nauda vajadzīga ātri, tad izdevīgs būs ātrais kredīts – bet tikai tad, ja droši zinat, ka kredītu spēsit atdot. Ja problēmas ir nedaudz nopietnākas, t.i., nezinat, kad nākamreiz tiksit pie naudas, tad izdevīgāk ir nodot kādu preci lombardā. Taču ja problēmu vispār nav, un gribas tērēt, izdevīgākais ir overdrafts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *