Ātrais kredīts ar neoficiāliem ienākumiem

Ar 2014. gadu stājušies spēkā daudz jaunu ierobežojumu ātrajiem kredītiem – piemēram, kredītdevējiem labāk jāvērtē klientu maksātspēja, kā arī līgumsods (bet ne nokavējuma procenti!) nedrīkst pārsniegt 10%, un tā tālāk. Šajā gadījumā daudziem var rasties jautājums – vai ātro kredītu var sasniegt arī bez oficiāliem ienākumiem? Jā, var! Taču atcerieties, ka par nepatiesu ienākumu/izdevumu norādīšanu aizņemoties, var iestāties kriminālatbildība.

Latvijas Radio sižets

Latvijas Radio sižeta laikā noskaidrojās – tikai retais aizdevējs neaizdod naudu cilvēkiem, kuriem ir neoficiāli ienākumi. Esot piezvanīts vairākām kompānijām, no kurām tikai viena, kas nav Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijā, ir atteikusi aizdevumu tādēļ, ka kredītņēmējs teicis – nav oficiālu ienākumu. Tiesa, šāda prakse aizdot cilvēkiem bez oficiāliem ienākumiem esot izplatīta arī komercbankās – bankas jau nav Valsts ienākumu dienests, lai pārbaudītu, no kurienes nāk nauda (vismaz ja nefigurē aizdomīgas summas un to avoti).

Ātrais kredīts ar neoficiāliem ienākumiem

Ātrais kredītsTātad – jā, ātrais kredīts cilvēkiem, kuri nepelna naudu oficiāli (bet pelna naudu), vēl joprojām ir pieejams. Tas tādēļ, ka likums paredz – summās līdz 427 eiro par kredītņēmēja ienākumiem nav jāpārliecinās, var uzticēties viņa sniegtajiem datiem. Arī gadījumā, ja par maksātspēju tomēr jāpārliecinās, daži uzņēmumi to dara, pieprasot ekrānšāviņus no bankas konta – un tos iespējams noviltot arī bez jaunākās PhotoShop versijas.

Šajā pat sakarā interesanti pieminēt kādu faktu. Izplatīta prakse ātro kredītdevēju darbībā ir pazvanīt kredītņēmējam un pārliecināties par viņa norādīto datu pareizību, tos pārjautājot vēlreiz. Tas tiek darīts, lai samazinātu krāpniecisko pieteikumu skaitu, kurā norādīti nepatiesi dati vai nu par dzīvesvietu, vai ienākumiem. Kā jau minēts, pieteikumā norādot nepatiesu informāciju, jums var iestāties kriminālatbildība.

Aizņemieties atbildīgi

Tas, ka ienākumus un izdevumus iespējams norādīt, kādus grib, protams, atļauj vienkārši samelot. To nevajadzētu darīt arī sevis paša labad. Vēlam jums aizņemties atbildīgi un vienmēr norādīt patiesu informāciju, kad piesakāties saņemt kredītu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *