Ātrā kredīta priekšrocības un trūkumi

Ātrais kredīts ir īstermiņa kredīta veids, kuru izsniedz kredītdevējs, nevis banka. Ar to saistās gan dažādi riski, gan priekšrocības. Šajā rakstā īsi aprakstīsim ātrā kredīta priekšrocības un trūkumus, lai ieviestu zināmu skaidrību tajā, kādos gadījumos ātrais kredīts ir vai nav labs risinājums.

Ātrā kredīta priekšrocības:

●             Ātri pieejams

Ātro kredītu var noformēt aptuveni stundas ceturksnī, bet bankās kredītu var noformēt tikai ja esat klients, jums ir stabili ikmēneša ienākumi, un tā tālāk.

●             Bieži nepārbauda kredītvēsturi

Nereti mūsu kredītvēsture ir papluinīta — kāds laikā nenomaksāts rēķins, kāds nokavēts kredīta maksājums, u.t.t., ir padarījis mūsu kredītvēsturi mazāk par spīdošu. Taču ātro kredītu devēji, vismaz daļā gadījumu, kredītvēsturei uzmanību nepievērš.

●             Vienkārši un ērti noformējams

Vienīgais, kas vajadzīgs ātrā kredīta noformēšanai, ir pieeja internetbankai, ar kuru apstiprināt savu identitāti.

●             Lielisks neparedzētām situācijām

Visas minētās ātrā kredīta īpašības padara to par lielisku neparedzētām situācijām, piemēram, kad saplīst mašīna vai līdz algai esat palicis bez līdzekļiem dzīvošanai.

Ātrā kredīta trūkumi:

●             Riskants

Ātrais kredīts viennozīmīgi ir riskants aizņēmums — gan tā vieglā pieejamība, gan salīdzinoši mazās summas ļauj cilvēkiem aizņemties, īsti nepadomājot par to, vai varēs naudu atdot. Bez tam, nelaime nenāk viena, un ķibeles, kuru dēļ aizņemamies ātro kredītu, bieži vien neatrisinās līdz tam laikam, kad tas jau jāatdod.

●             Liela gada procentu likme

Ja neesat noformējis kredītlīniju savā bankā, tad maksa par ātro aizdevumu šķiet maza. Taču tāda tā ir tikai tad, ja neparēķina statistiku. Bankā gada procentu likme īstermiņa aizdevumiem reti pārsniedz 50%, taču ātro kredītu uzņēmumos tā bieži atrodas krietni augstāk, pat pie 1000%. Tas, tiesa, ir spēkā tad, ja neaizņemas pirmo reizi, kad kredītdevēji pārsvarā piedāvā atdot tik pat, cik aizņēmāties.

●             Maza aizdevuma summa

Nevar apstrīdēt, ka summas, kuras saņemat ar ātrā aizdevuma starpniecību, vienmēr būs mazākas nekā tās, kuras varētu saņemt bankā. Parasti kredītdevēji aizdod līdz 300 eiro, ne vairāk. Bankās pieejamā summa ir lielāka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *