Atpakaļ uz skolu?

Sākoties septembrim un jaunajam mācību gadam, gan ziņās, gan internetā bieži tiek runāts par to, ka bērna sagatavošana skolai prasa lielus līdzekļus, jo nepieciešami ne tikai mācību materiāli, bet arī apģērbs un apavi. Vecākiem, kuriem ir jāsagatavo vairāk par vienu atvasi, no finansiālā viedokļa 1.septembri sagaidīt var būt ļoti grūti un nervozi, jo ne vienmēr pēc vasaras mēnešiem, atvaļinājumiem, ceļojumiem un cita veida atpūtas, to rīcībā ir palikuši pietiekami daudz līdzekļu. Šī iemesla dēļ daļa iedzīvotāju šādos brīžos iedomājas par iespējamo risinājumu – ātrajiem kredītiem. Tālāk apskatīsim ieteikumus, kas atsevišķos gadījumos ļaus sagatavoties jaunajam mācību gadam, izvairoties no ātrajiem kredītiem.

Galvenais – necelt paniku!

Skolotāji, lai gan ir iedevuši sarakstu vecākiem ar skolai nepieciešamajām lietām un materiāliem, negaida, ka viss būs nopirkts jau uz pirmo skolas dienu –guaša krāsas, angļu valodas darba burtnīcas 2. daļa vai citi materiāli var nebūt nepieciešami uzreiz, līdz ar to, to iegādi var atlikt uz vēlāku laiku. Pārdomātu lēmumu pieņemšana arī attiecībā uz bērna skolas lietām var ļaut vecākiem izvairīties no ārējas finansiālas palīdzības meklēšanas, piemēram, ātrajiem kredītiem.

Nākamais solis – pārbaudīt bērna skapi un atvilktnes

Iepriekšējo mācību gadu noslēdzot, skolas soma noteikti tika nomesta kaut kur stūrī un aizmirsta uzreiz tajā brīdī, tomēr tajā, tāpat kā bērna skolas galda atvilktnēs, visticamāk atrodas lietas, kas var noderēt arī jaunajā mācību gadā, piemēram:

  • Zīmuļi;
  • Pildspalvas;
  • Tukšas rūtiņu un līniju klades;
  • Krāsainie zīmuļi;
  • Citi kancelejas piederumi – lineāli, dzēšgumijas.

Jā, augstāk minētās lietas nemaksā daudz un to iegāde lielākajai daļai iedzīvotāju nesagādā problēmas, tomēr kādēļ pirkt kaut ko, kas jau ir? Iespējams, to pašu var attiecināt arī uz apģērbu – vai tiešām ir nepieciešams jauns sporta tērps vai rudens apavi? Un ja tas tomēr ir nepieciešams, vai šo lietu iegādei tiešām ir jāpiesakās ātrajiem kredītiem? Varbūt tomēr ir iespējams pagaidīt vēl vienu mēnesi, kad būs nākamā alga?

Iepērcies gudri!

Atlaides, izdevīgākie pirkumi, iespēja ietaupīt – skan labi, bet aizņemtiem vecākiem var būt grūti atrast laiku staigāšanai pa veikaliem, lai sameklētu labākos piedāvājumus. Lai izvairītos no šādām situācijām, bērna sagatavošanu skolai nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi – noteikti ir lietas, kuras var iegādāties vismaz mēnesi vai divus pirms 1. septembra. Savukārt attiecībā uz, piemēram, kancelejas precēm, nepieciešamo lietu iegādi var atlikt uz beigām, jo lielveikalos parasti sākas ievērojamas atlaides šīm precēm. Gudra iepirkšanās ir pirmais solis pretī bērna sagatavošanai skolai bez ātrajiem kredītiem.

Jaunais mācību gada sākums gan bērniem, gan vecākiem, gan arī skolotājiem var būt gana nervozs laiks, tādēļ augstāk minēto ieteikumu ievērošana var palīdzēt tikt galā ar 1. septembra stresu. Atcerieties – aizņemieties atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *