Atbildīga aizņemšanās – ātrais kredīts un citi

LabākaisAtbildīgi aizņemties – to mēs dzirdam katru dienu. Tomēr kredīta veidi ir dažādi, tādēļ “atbildīga aizņemšanās” var nebūt atbildīga, piemēram, piemērojot ātrā kredīta apstākļus citiem kredītiem. Tādēļ šajā rakstā mēģināsim salīdzināt ātrā kredīta aizņemšanās stratēģijas ar tām, kādas varētu lietot citiem kredīta veidiem.

Ātrais kredīts pret citiem kredīta veidiem

Overdrafts

Overdrafts: Overdrafts ir īstermiņa aizdevums, parasti mazās naudas summās, kas jums tiek izsniegts, kad beidzas līdzekļi jūsu kredītkartē. To bankas izsniedz, ņemot vērā jūsu ikmēneša ienākumus. Overdrafts ir gana neizdevīgs – lai gan ātro kredītu iespējams paņemt bez procentiem, overdrafts maksās ne tikai procentus, bet banka ieturēs arī visnotaļ lielu naudu par tā izsniegšanu. Overdrafta vietā ieteicams lietot ātro kredītu.

Patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts: Patēriņa kredīts ir īsāka termiņa kredīts, kuru varat lietot, lai veiktu kādu lielāku pirkumu, remontētu māju vai – ja vēlaties izaicināt likteni – aizbrauktu kādā ceļojumā. Patēriņa kredīts parasti ir dārgāks – nevis procentos, bet tīri summu līmenī – par ātro kredītu. Ieteicams, ja jums nepieciešamas lielākas naudas summas; ieteicams arī to aizņemties bankā, kur varat saņemt labākus procentus.

Citi (lombardi)

Citi (lombardi): Lombardi ir drošāki tādā ziņā, ka varat zaudēt preci, bet parādam nav potenciāla kļūt daudz lielākam. Tiesa, lombardos nododot mantas, jūs gan riskējat šķirties no mantas, gan maksājat noteiktus procentus, atšķirībā no ātrā kredīta, kuru varat pirmoreiz aizņemoties saņemt bez procentiem.

Kā redzams, ar visiem kredīta veidiem ir risks iekulties parādos. Lombardi būtu izņēmums, taču jebkurš cits kredīta veids sev nes līdzi risku. Izmantojot ātro kredītu un patēriņa kredītu, drošība ir labāka, nekā izmantojot overdraftu, jo jūs droši zināt kredīta beigu summu, ikmēneša maksājumu, u.t.t. Tātad – jums sevišķi rūpīgi jāizvērtē overdrafta nosacījumi, bet, tā kā overdraftu izmanto retāk (un to ir arī grūtāk noformēt) nekā patēriņa un ātro kredītu, tad jāņem vērā, ka jūsu viedokli var iespaidot tas, ka šie kredīta veidi ir tik viegli pieejami. Aizņemties atbildīgi nozīmē mēģināt ņemt vērā arī savu psiholoģisko stāvokli, ne tikai matemātiskos aprēķinus – jo var taču gadīties, ka pat it kā nomaksājams kredīts padara dzīvi par kapeiku skaitīšanas elli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *