Atbildīga aizņemšanās

Pirms aizņemies ātro kredītu, izvērtē savas iespējas atmaksāt kredītu. Izvērtē, vai konkrētajā situācijā tiešām vienīgais risinājums ir ātrais kredīts.

Ātrais kredīts ir labs risinājums bezizejas situācijās (neparedzēts maksājums, izdevīgs pirkums, neparedzēti izdevumi). Tas ir ļoti labs īstermiņa risinājums, bet ilgtermiņā izdevīgāk aizņemties no bankām.

Ātrais kredīts nav piemērots, ja:

  • Ātro kredītu vēlies aizņemties, lai segtu citas finansiālas saistības;
  • Nezini, vai spēsi naudu atmaksāt noteiktajā termiņā;
  • Ātro kredītu plāno tērēt izklaidēm;
  • Regulāri izmanto ātrā kredīta sniedzēju pakalpojumus;
  • Tavi kredīta maksājumi pārsniedz 30% no ikmēneša ienākumiem;
  • Plāno veikt nepārdomātu pirkumu/maksājumu;
  • Tev ir iespēja aizņemties citur ar izdevīgākiem nosacījumiem (draugi, ģimene u.c.)

Kur aizņemties ātro kredītu?

Veltiet nedaudz sava laika, lai salīdzinātu kredīta piedāvājumus. Salīdzini kredīta piedāvājumus un aizņemies izdevīgāk! Ja esi jauns klients pie izvēlētā kredīta sniedzēja, tad pārliecinies, vai tiek piedāvāts pirmais kredīts bez maksas, kas dod iespēju pirmajā aizņemšanās reizē atmaksā tikai tik, cik aizņēmāties.

Pirms iesniedz kredīta pieteikumu:

Aizņemies atbildīgi

Apskati kopējo atmaksājamo naudas summu! Izvērtē, vai atmaksas brīdī Tev būs pieejama nauda, kuru atmaksāt aizdevējam. Izlasi līgumu un izpildi kredīta sniedzēja prasības, lai varētu saņemt ātro kredītu.

Licences

Jebkuram Latvijas īstermiņa kredīta sniedzējam ir jāiegādājas licence īstermiņa kredīta sniegšanai, lai nodrošinātu augstu patērētāju aizsardzības līmeni un labi funkcionējošu patērētāju kreditēšanas tirgu. Tas nozīmē, ka ar kredītu (aizdevumu) izsniegšanu patērētājiem saimnieciskās darbības ietvaros var nodarboties tikai komersanti, kas  saņēmuši licenci patērētāju kreditēšanai. Licences izsniegšanas maksa ir 50 000 latu, bet pārreģistrācijas maksa, kas jāveic ik gadu – 10 000 latu. Licences izskaidro, kāpēc ir izzuduši krāpnieciskie gadījumi, kas cēla neslavu arī godīgajiem īstermiņa aizdevējiem. Jūs varat aizņemties droši un konfidenciāli, bet jebkurā gadījumā – izlasi līgumu un salīdzini ātro kredītu sniedzējus, lai aizņemtos izdevīgāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *