Aizņemties vai slīgt nabadzībā?

Lai gan slīgt nabadzībā noteikti nevajadzētu, arī aizņemties ne vienmēr ir tas, ko vajag darīt. Viens labs veids, kā domāt par vai/vai jautājumiem – piemēram, “būt vai nebūt?” – ir vadīties pēc situācijas un tikai tad pieņemt lēmumu. Starp citu, tā var izvairīties no melnbaltas domāšanas. Tā kā katra situācija ir atšķirīga, ieskicēsim dažādus scenārijus, un varbūt kāda no situācijām jums šķitīs iespējama.

Aizņemties un neslīgt nabadzībā

ZUZ

Šāds scenārijs varētu būt labs, ja aizņēmumu jums vajag, piemēram, lai sāktu savu biznesu vai veiktu kādu pirkumu – piemēram, nopirkt lielisku līmes pistoli jūsu plaukstošajam rokdarbu rūpalam – kas var jums palīdzēt pelnīt naudu. Ja aizņēmums palīdzēs jums nopelnīt, un jūs esat gatavs vai gatava uzņemties risku, lai sāktu pelnīt vairāk, tad nav iemesla neaizņemties.

Aizņemties un laisties lapās

Ja jums nav naudas, bet jums vajag naudu, un jūs šo naudu iegūstat ar kredītu vai cita veida aizdevumu, kurš jāatdod (piemēram, tas nav no radiem, kas nav pretī jūs pabalstīt), tad pastāv iespēja, ka šo aizdevumu nevarēsit atdot, jo to nemaz nevarējāt atļauties. Šādā gadījumā viens no variantiem ir laisties lapās, piemēram, pārvācoties uz citu valsti. Ja šādam solim neesat gatavs vai ja pastāv iespēja, ka aizdevēji jūs atradīs citā valstī un izdarīs ar jums ko nepatīkamu (jums nepatīkamu), tad varbūt saistošāks šķitīs nākamais scenārijs.

Aizņemties un slīgt vēl lielākā nabadzībā

Tā kā aizdevumi ir jāatmaksā, parāds nav brālis, likums visiem viens, utt., tad aizņemoties, nezinot, kā atdosiet, vai zinot, ka procentu maksājumi tikai padziļinās līdzekļu trūkumu (nabadzību), pastāv variants aizņemties un slīgt vēl lielākā nabadzībā. Piemēram, ja jums ir brīvi 20 eiro mēnesī, paņemat aizdevumu, kura atmaksa prasa 20 eiro mēnesī, un tad jūs slīgsit vēl lielākā nabadzībā.

Neaizņemties un slīgt nabadzībā

Izvēloties šādu variantu, situācija nemainās, bet vismaz jūs neslīgstat vēl lielākā nabadzībā. Šādā scenārijā vislielāko problēmu, šķiet, sagādātu tieši bezizejas sajūta. Tomēr tehnoloģiju attīstības un ekonomikas izaugsmes dēļ pat scenārijs bez attīstības attīstās, un dzīve tikai turpinās iet uz augšu – tomēr pastāv iespēja, ka jūs to nepamanīsiet, jo tas notiks ar visiem.

Neaizņemties un neslīgt nabadzībā

Šādā scenārijā jūs izanalizējat, kāpēc esat nonākuši vai kāpēc paliekat nepatīkamā materiālā situācijā (neperspektīvs darbs vai ieildzis bezdarbs, kautrēšanās prasīt algas pielikumu, nepietiekama kvalifikācija, pamestas studijas, nevēlēšanās tērēt vairāk laika naudas pelnīšanai), izšķiraties par labu situācijas mainīšanai, un to mērķtiecīgi maināt.

Dzīve ir sarežģīta un nesastāv no melnbaltiem risinājumiem. Aizņemties vai slīgt nabadzībā – tas varbūt nav pats pareizāk noformulētais jautājums, jo pie naudas iespējams tikt daudzos citos veidos, un ir daudz veidu, kā mainīt materiālo situāciju.

2 Replies to “Aizņemties vai slīgt nabadzībā?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *