Aizdevums fiziskai personai

Aizdevumus fiziskām jeb privātpersonām piedāvā gan banku, gan nebanku aizdevēji un to klāsts ir ļoti plašs. Privātpersonas var pretendēt uz aizdevumiem ar vai bez nodrošinājuma jeb ķīlas, kā arī kredītlīnijām, vai specializētiem aizdevumiem, piemēram, studiju kredītam ar valsts galvojumu.

Lai gan kredītsaistību noteikumi ir atšķirīgi arī fiziskām personām, gluži tāpat kā uzņēmumiem ir iespēja saņemt aizdevumu uzņēmējdarbības uzsākšanai, vai biznesa attīstības nodrošināšanai.

Kas jāņem vērā noformējot aizdevumu?

Ātrais kredīts

Aizņemoties, kā privātpersona, atbildība par kredītsaistību pildīšanu tiek nesta ar Jūsu personīgo nevis uzņēmuma mantu, līdz ar to pirms aizdevuma noformēšanas būtu jāveic vairāki preventīvie pasākumi, kas ļautu pārliecināties, ka izvēlētās kredītsaistības būs drošas un neradīs liekus sarežģījumus.

Izvēloties aizdevēju, noteikti veiciet aizdevumu piedāvājumu salīdzināšanu, salīdzinot, gan piedāvātās procentu likmes, gan aizdevuma nosacījumu atbilstību konkrēti Jūsu situācijai. Pirms piedāvājumu salīdzināšanas, būtu jāzina konkrēta nepieciešamā aizdevuma summa un vēlamais atmaksas termiņš, kas ļautu kredītu piedāvājumus izvērtēt un salīdzināt daudz precīzāk.

Ja aizdevuma noformēšanai nepieciešama ķīla, pārliecinieties par iespējamo papildizmaksu apmēru un kredīta sadārdzinājumu, kas tā rezultātā rodas. Katru aizdevēja piedāvāto bonusu, piemēram, bezmaksas apdrošināšanu vai kādas izmaksu pozīcijas neesamību var uzskatīt, kā ietaupījumu, tāpēc arī bonusi un atlaides būtu jāņem vērā aprēķinot kredīta kopējās izmaksas.

Jāatceras arī tas, ka pirms saistību uzņemšanās uzmanīgi jāizlasa aizdevēja līgumus un BUJ sadaļa. Aizņemšanās, kā fiziskai personai ir samērā ātrs un vienkāršs process, tāpēc aizņemieties gudri un atbildīgi.

Kredīti salīdzināšanas tabulā ir norādīti nejaušā secībā un aizdevēji augstākās pozīcijās nevar tikt uzskatīti par ieteicamākiem vai izdevīgākiem. Kurš no pievienotajiem aizdevējiem ir piemērotākais Jūsu situācijā? Tas jāvērtē Jums! Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2018 Ātrais kredīts, visas tiesības paturētas.