7 jocīgi iemesli, kādēļ eiro jums patiks

Daudz un dikti esam dzirdējuši par to, cik slikti būs, kad ieviesīs eiro – zudīs valsts identitāte, celsies cenas, uzņēmumiem būs lielas izmaksas. Un, protams, eiroskeptiķiem ir pilnīga taisnība par to, ka šādas lietas, visticamāk, notiks – neviens nav teicis, ka eiro ir rožu dārzs un ka tagad (vai vispār) būtu labākais laiks, kad ieviest eiro. Taču var eiro ieviešanu apskatīt arī pozitīvā un nedaudz humoristiskā gaismā. Šeit septiņi nenopietni iemesli, kādēļ jūs tomēr palaikam priecāsieties par eiro ieviešanu.

Labākais

1. Varēs atstāt mazāku dzeramnaudu

Lata vietā varēsim atstāt dzeramnaudā 70 santīmus, divu latu vietā – 1,4 latus, un tā tālāk. Viens eiro izskatās gana spīdīgi, bet banknotēs jau dzeramnaudu atstāt nemēdz. Arī neatstājot dzeramnaudu vispār, varēsit aizbildināties ar to, ka negribas atstāt dzeramnaudu, kad nauda tik maz vērta. Čika vietā jūs tagad atstāsit 0,7 čikus, kas ir daudz labāk, nekā atstāt veselu čiku!

2. Pazaudēt naudu būs mazāk neciešami

Atceraties, kad pēdējoreiz taksī pazaudējāt pāris latu sīknaudā? Tagad tie būs tikai pāris 0,7 lati sīknaudā.

3. Bērniem būs jādod mazāka kabatasnauda

…turpretim paši bērni būs vairāk stimulēti rēķināt, kā tas nākas, ka ar mazāku kabatasnaudu latos viņi varēja nopirkt vairāk.

4. Varēsit ārzemniekus izbrīnīt ar skaisto Mildu

Patiešām – kā gan labāk pierādīt kādam grieķim vai spānim, ka patiešām eksistē tāda Latvija, ja ne maksājot viņam ar latviešu zelteni?

5. Varēsit daudz labāk skaitīt svešu naudu

Ceļojot ne tikai varēsit iztikt bez valūtas maiņas (un norēķināties bez valūtas konvertācijas), bet arī daudz vienkāršāk salīdzināt cenu līmeni, kas bieži latviešiem sastāda nesamērīgi lielu ceļojumu atstāsta daļu…

6. Viss izskatīsies dārgāks, tādēļ mazāk tērēsieties

Protams, ka negribēsies pirkt košļenes par 50 eiro centiem – toties košļenes par 30 santīmiem gan nešķiet tik dārgas.

7. Jūs vairāk pelnīsit!

Atvainojos tiem, kas domāja, ka ieviešot eiro kāds tiešām pelnīs vairāk tikai tādēļ vien, ka ieviests ir eiro. Un tomēr – 500 mēnesī izklausās daudz labāk nekā 350 mēnesī, vai ne tā?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *