10 padomi, kā paveikt dzīvokļa remontu ar ierobežotu budžetu

Dzīvokļa remonts

Foto: Shutterstock.com

Jaunas mājas vai jau labi pazīstamas – ikviens zina, cik patīkami ir ieviest kaut ko nebijušu, atsvaidzināt dzīves telpas un nedaudz restartēt ikdienu. Taču dzīvokļa remonts ir arī visai dārgs pasākums. Nereti tiek ņemti arī ātrie kredīti, lai segtu iepriekš neparedzētus izdevumus. Dzīvokļa remonta izmaksas var būt visai ievērojamas arī tad, ja tiek veikts tikai kosmētiskais remonts. Lai dzīvokļa remonts nebeigtos ar bankrotu, tālāk ir 10 padomi, ko paturēt prātā, lai remonts sniegtu cerēto rezultātu!

10. Krāsot ir lētāk nekā līmēt tapetes. Vai tiešām?

Viens no populārākajiem pieņēmumiem – krāsotas sienas ir lētākas, nekā klātas ar tapetēm. Taču patiesībā izmaksas ir atkarīgas no esošo sienu stāvokļa. Izvēloties tapetes ar reljefu, tās nomaskēs negludumus un citus sīkus defektus, piemēram, naglu un skrūvju vietas, savukārt krāsa labi izskatīsies vien uz perfekti gludas sienas. Ja esošā siena tāda nav, tad jārēķinās arī ar špaktelēšanu un slīpēšanu (papildu darbs un milzu putekļi). Tādēļ – ne vienmēr tapetes būs dārgākā izvēle.

9. Noņemiet krāsu, nevis slāņojiet kārtas

Daudzos mitekļos ir koka elementi, piemēram, durvju aplodas, pašas durvis, arī mēbeles. Vienkāršākais un lētākais risinājums nereti šķiet pārkrāsošana, bet – tā ir riskanta stratēģija, jo – ja krāsu neizdodas uzklāt perfekti, tā veido neglītus nopilējumus un sabiezējumus, kā arī – nereti rada monolītu vienas krāsas bloku. Mūsdienīgāku efektu var panākt, veco krāsu ņemot nost un noslīpējot elementus. Retro šiks!

Dzīvokļa remonts

Foto: Shutterstock.com

8. Linolejs – nepelnīti aizmirsts

Nereti dzīvokļa remonts saistās ar lamināta grīdu. Taču tas nav vienīgais veids, kā atjaunot grīdas izskatu. Linolejs ir mīksts, klusina trokšņus, pieejams plašā dizainu klāstā, kā arī – padara grīdu ievērojami siltāku. To ir viegli kopt, un tas neņems ļaunā, ja uz tā tiks kaut kas izgāzts. Izmaksu un uzstādīšanas ātruma ziņā – konkurentu nav.

7. Vienkāršībā ir spēks

Domājot par mazbudžeta remontu, cilvēki nereti apsver domu izvēlēties kādu materiālu atgriezumus, kas it kā būtu lētāki. Patiesībā tas ir neveiksmīgs domu gājiens – rīģipša atgriezumiem vajadzēs vairāk špakteles, flīžu atlikumi neizskatīsies gaumīgi, salauztu elementu labošana un pielāgošana prasīs daudz laika un pūļu. Ja virtuves flīzēm trūkst naudas, labāk atstāt krāsotu sienu un atgriezties pie šī jautājuma vēlāk, ne pūlēties un radīt apšaubāmu dizainu no atlikumiem.

6. Ieguldiet labos tīrīšanas līdzekļos

Neticami, cik gan daudz spēj mainīt tīrība. Reizēm vannasistabā remonts var tikt atlikts, ja vien gana rūpīgi un kārtīgi tiek nomazgātas visas virsmas un santehnika. Ūdens un ziepju nosēdumu ievērojami bojā skatu, taču, pirms ķerties pie remonta, ieteicams papūlēties un veikt ģenerāltīrīšanu, lai saprastu, kuri elementi tiešām ir nokalpojuši savu mūžu, kuri – tikai jāatsvaidzina.

Dzīvokļa remonts

Foto: Shutterstock.com

5. Atjaunojiet flīžu šuves

Flīžu mūžu var pagarināt, rūpīgi atjaunojot šuves. Lai iegūtu svaigu skatu, var mainīt šuvju krāsu. Ja izdodas šādi uzlabot esošās flīzes, dzīvokļa remonta izmaksas būs krietni mazākas.

4. Paturiet acīs sīkumus

Pat visdārgākais grīdas segums neizskatīsies labi, ja tam nebūs piemeklētas un uzliktas kājlīstes. Tādēļ – pamatlietas var izvēlēties budžeta klases, savukārt mazajiem apdares elementiem un furnitūrai jābūt augstā līmenī un labi pierīkotai – tieši tas piešķir eleganci.

3. Dariet kvalitatīvi vai nedariet nemaz

Reizēm šķiet – ak, tas jau tikai remontiņš, pašu spēkiem gan jau sanāks. Bet – tieši paveiktā kvalitāte noteiks to, vai dzīvokļa remonts būs bijis pūļu vērts. Darīt ir vērts tikai tad, ja pietiek pacietības paveikt visu rūpīgi.

2. Netaupiet uz lietām un materiāliem, kas paredzēti augstam nolietojumam vai ilgai kalpošanai

Kvalitāte ilgtermiņā atmaksājas. Nekvalitatīvi materiāli ar laiku tāpat būs jāmaina, tādēļ labāk ietaupīt laiku un darīt vienreiz, bet nopietni.

1. Sarēķiniet plānotos izdevumus un reiziniet ar divi

Dzīvokļa remonta izmaksas procesa gaitā parasti palielinās, jo nav iespējams sākotnējā tāmē paredzēt pilnīgi visu. Tādēļ – ieteicams jau uzreiz rēķināties ar divreiz lielāku summu, nekā šķiet, ka būs nepieciešams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *